Zalety produktów emaliowanych EMALIA-RYBNIK - dlaczego emalia

Jeśli zadajecie sobie pytanie: dlaczego warto zaufać produktom emaliowanym, odpowiedzi jest kilka i wszystkie łączą się ze sobą w całość. Emaliowanie to technika zdobnicza mająca bardzo długą historię na świecie! Badacze ustalili, że emaliowanie wykorzystywali już mieszkańcy Bizancjum, a potem Europy Zachodniej. Emaliowane były przedmioty ze złota, miedzi i innych metali w dwóch celach: pierwszym estetycznym, ozdobnym, drugim zaś — ochronnym.

Jak to działa? Na warstwę metalową nakłada się powłokę szklistą, czyli właśnie emalię. Złożona jest ze sproszkowanych minerałów, substancji, które ułatwiają lutowanie oraz pigmentów, czyli oczywiście barwników nadających kolor zdobniczy. W ten sposób zyskujemy zaplanowany efekt — zadbane i ładne produkty o unikalnym charakterze. Są to bardzo higieniczne naczynia. Dzięki temu, że ich nawierzchnia jest absolutnie gładka, bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Używa się do tego wody i miękkiej gąbki.

Produkty emaliowane mogą być wykorzystywane przez wiele lat. Jeśli będziecie chcieli, by sprzęty były trwałe, wystarczyły na kilka lat i przez długi czas zachwycały — trzeba o nie dbać. Dlatego to naczynia dla klientów, którzy wiedzą, czego chcą i czego oczekują. Połyskująca, stylowa emalia wymaga ochrony. Odradza się używania silnych chemicznych środków czyszczących czy też druciaków, szorstkich gąbek. Uszkodzona powierzchnia garnka emaliowanego niestety może oznaczać, że musimy go wymienić. 

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password